غذاهای محلی سریلانکا چیست؟

غذاهای محلی سریلانکا

آشپزی سریلانکا دارای  طعم و ادویه خاص خود است. جزیره ای با آب و هوای گرمسیری، نارگیل، غذاهای دریایی تازه، سبزیجات ، ادویه جات  و ترشی جات بیشترین تاثیر را در غذاهای سریلانکا دارد. ماهی  کاری، غذاهای باربیکیو  یا حتی خشک شده از جمله غذاهای سریلانکا می باشد.

نارگیل تقریبا در همه چیز از نان ، سالاد، سس گوجه فرنگی و داخل غذا استفاده می شود. برنج و کاری از دیگر عناصر اصلی در سریلانکا هستند و غذاهای رنگارنگ با انواع سبزیجات مختلف با این دو عنصر تهیه می شود.

توجه : مردم سریلانکا مانند دیگر کشورهای آسیایی مواد غذایی خود را تند می خورند.

برای مشاهده تورهای سریلانکا و قیمت تورهای خارجی ، تورارزان ، تور لحظه آخری به صفحه لینک شده مراجعه نمایید . همچنین آژانس مسافرتی کاریـــنا پرواز به شما این مژده را میدهد که ما تور ارزان استانبول و تور لحظه آخری استانبول را نیز داریم که برای اطلاع از موارد فوق میتوانید با ما در تماس باشید

برنج و کاری  Rice & Curry

غذای سریلانکا یک منبع مغذی از برنج و کاری است. در همه جا، از کافه های کنار جاده ای تا بوفه های هتل و در همه جا این غذا است.  هیچ چیز بهتر از یک وعده غذای خانگی نیست، به خصوص در سریلانکا! رایجترین انواع ادویه جات و ترشی جات شامل دارچین، هل، چیلی، دانه خردل، گشنیز، زیره سبز، فلفل قرمز، زعفران (برای رنگ آمیزی) و برگ های کاری است که برای کاهش کلسترول بسیار مفید هستند. انواع مختلف سبزیجات و عدس ها به ویژه دال استفاده می شود.

 غذاهای محلی سریلانکا

هاپرز Hoppers

Hoppers یک نسخه سری لانکایی از پنکیک نازک با لبه های ترد است. آنها مانند یک کاسه شکل گرفته هستند که از آرد برنج ، شیر نارگیل ، آب نارگیل  و تخم مرغ ساخته شده اند. این خمیر را در یک ظرف بسیار کوچک سرخ می کنند و تخم مرغ را وسط آن قرار می دهند و به اطراف می چرخانند تا دو طرف تخم مرغ را پوشش دهد. موادی مثل نمک ، فلفل ، قارچ و بیکن هم در این غذا استفاده می شود.

غذاهای محلی سریلانکا

کوتو Kottu

کوتو یک ساندویچ سنتی سری لانکای ساخته شده از نان (روتی)، سبزیجات، روغن، ادویه جات ترشی جات و تخم مرغ / یا پنیر است. تقریبا یک غذای فست فود محلی است.شما هر بار این غذا را بخورید طعمی متفاوت خواهد داشت زیرا  هر سرآشپز طعم خاص خودش را درست می کند.

غذاهای محلی سریلانکا

رشته هپرس (نودل)   String Hoppers Noodles

این غذا بیشتر به عنوان غذای خانگی و صبحانه بسیار محبوب است. استفاده کردن از نودل در صبحانه بسیار زود است ولی این برای مردم محلی بسیار لذت بخش می باشد. رشته فرنگی تنها با آرد برنج ساخته می شود و سپس به شکل رشته فرنگی و بخار پز خورده می شود. مردم آن را با سس نارگیل، دال کاری و شیر نارگیل می خورند.

غذاهای محلی سریلانکا

مثلث سبزیجات  Vegetable Roti aka the Triangle of sri lanka

این غذا مانند سمبوسه در روغن سرخ می شود و در داخل آن سبزیجات تند پر می شود، گرچه بعضی از آنها با ماهی یا تخم مرغ هم پخته می شود. آنها در شکل یک مثلث یا مربع  هستند.  شما می توانید این ها گرم یا سرد میل کنید.

غذاهای محلی سریلانکا

نارگیل سمبول  Coconut Sambol

نارگیل سمبول که  به عنوان سس استفاده می شود و ترکیبی ساده از نارگیل ریز ریز شده، پیاز قرمز، فلفل ، آب لیمو و نمک است. همه این ها را در هاون کوبیده تا نرم شود. این سس مناسب با هر نوع غذا است که می خوردید. نان، رتی، برنج، تخم مرغ و ...مسافرین تورهای سریلانکا این غذای خوشمزه را از دست ندهید.

غذاهای محلی سریلانکا

کوکونات روتی Coconut Roti

از جمله غذاهای سریع و فوری کوکونات روتی است . این غذا با نان روتی که با گوشت ، سبزیجات ، سیر ، ادویه و برنج تهیه می شود.این غذا هم با صبحانه خورده می شود.

غذاهای محلی سریلانکا

دویل دیش Devilled Dishes

دویل دیش در اصل یک غذای چینی است، اما در سریلانکا بسیار محبوب است. آن را با گوجه فرنگی تازه، فلفل، پیاز، چیلی بزرگ و اغلب آرد گندم، مرغ، کالماری یا ماهی درست می کنند و سپس در سس شیرین و ترش به دلخواه خورده می شود. پروتئین آن معمولا سرخ می شود.

غذاهای محلی سریلانکا

غذاهای دریایی BBQ

به طور کامل ازغذاهای تازه BBQ در شهرهای ساحلی سریلانکا می توان لذت برد. هر شب ماهی ها، خرچنگ ها و میگو ها  که تازه صید می شوند را به دلخواه انتخاب کنید و بعد از کباب شدن میل کنید. آنها با سالاد یا سیب زمینی سرو می شود. ارزانترین غذای های دریایی،  ماهی با سیب زمینی سرخ شده و سالاد می باشد.

غذاهای محلی سریلانکا

پنکیک نارگیل و عسل   Coconut & Honey Pancake

غذای دیگر برای صبحانه! پنکیکی از آرد ، آب ، نارگیل و عسل کاراملی شده و سپس آن را رول کرده  و کمتر از 3 عدد خورده می شود گاهی به عنوان صبحانه و گاهی به عنوان دسر.

غذاهای محلی سریلانکا

ماست بوفالو    Buffalo Curd

یکی از متفاوت ترین غذاهای محلی است که برای صبحانه درکنار سالاد میوه سرو می شود. این میان وعده لایه ضخیمی از شیر بوفاله و شبیه ماست یونانی است که در بعضی مناطق تند استفاده می شود و در ظروف سفالی به فروش می رسد.

غذاهای محلی سریلانکا

وود اپل  Wood Apple

وود اپل یک میوه مخصوص جنوب شرق آسیا است . این میوه بوی تند و قوی دارد. پوسته سفتی دارد و داخل آن قهوه ایی رنگ است. کسانی که طعم قوی ای این میوه را دوست ندارند می توانند از اسموتی آن استفاده کند. آژانس مسافرتی کارینا پرواز ارائه دهنده انواع تورهای ویژه سریلانکا، تورهای لحظه آخری سریلانکا به هم وطنان عزیز می باشد.

غذاهای محلی سریلانکا