جاذبه های گردشگری سریلانکا

جاذبه های گردشگری سریلانکا در تور سریلانکا

این شیوه ماهیگیری 70 سال است در سریلانکا رایج است

شیوه ماهیگیری  در سریلانکا از جنگ جهانی دوم آغاز شد . اگر از مسافرین تورهای سریلانکا هستید دیدن روش مخصوص ماهیگیری سریلانکایی ها که یکی از جاذبه های دیدنی سریلانکا می باشد را از دست ندهید.

زمانی که کمبود مواد غذایی بیش از حد بود و موجب شد برخی مردان باهوش با این روش ماهیگیری کنند. آنها ابتدا از کشتی های سرنگون شده استفاده می کردند و در صخره ها قرار می دادند. این شیوه تا سال 2004 ادامه داشت تا اینکه در آن سال سونامی تمام خط ساحلی را از بین برد و دسترسی ماهیگیران را از نابود کرد.

سریلانکا، مانند بسیاری از کشورهای آسیب دیده سونامی، یک برنامه بازسازی را تصویب کرد که خانه های جدیدی را چندین کیلومتر دورتر از ساحل بسازند. این طرح برای ماهیگیران برای بسیاری سخت است. شما چطور می توانید یک ماهیگیر را به تپه ها بکشید؟

ماهیگیری به شیوه سنتی  تا سالهای اخیر متوقف شده بود. هم اکنون مردان بر روی چوب صلیبی شکلی و نخ ریسی می نشینند و ماهیگیری می کنند که بیشتر به عنوان جاذبه گردشگری سریلانکا در آمده و این چوب ها را اجاره می دهند.

این نوع ماهیگیری نیاز به صبر و تعادل زیادی دارد.مردم محلی بیشتر از طریق کشاورزی و فروش ماهی امورات خود را می گذرانند اما سوالی اینجا باقی می ماند که آیا ماهیگیری به عنوان یک شغل در بین مردم محلی باقی می ماند یا تبدیل به جاذبه توریستی می شود؟

برای اطلاع از تورهای ویژه سریلانکا ، تورهای ارزان سریلانکا به سایت آژانس مسافرتی کارینا پرواز مراجعه کنید.

 جاذبه های گردشگری سریلانکا 

قلعه سیگیریا

قلعه سیگیریا که از دل جنگل های سریلانکا بیرون آمده برروی صخره سیگیریا قرار گرفته است و از مناطق دیدنی سریلانکا می باشد. صخره سیگیریا نیز از ماگماهای آتشنشانی به وجود آمده که بسیار سخت است. سیگیریا  که برای پادشاه ساخته شده بود قلعه نظامی هم به شمار می رفت. زیرا که این صخره نمای 360 درجه از اطراف را داشت و هنگام حمله دشمن سریع  متوجه آن می شدند.

بعد از آن طرح های ساخت یک شهر به سرعت گسترش یافت و پس از چند سال، مجتمع سیگیریا تبدیل به یک مرکز شلوغ برای پادشاه جدید شد. پادشاه در اطراف قلعه باغ هایی بسیار باشکوهی ساخت و این باغ ها جزء قدیمی ترین باغ های محسوب می شوند.

این قلعه دارای 2 پنجه بزرگ شیر و دهان باز آن است که همان وروی قلعه است. امروزه فقط پنجه های آن باقی مانده اند که نماد شیر نگهبان قلعه بود. برای بالا رفتن از سیگیریا 1200 پله را باید به بالا بروید . چگونه کارگران در آن زمان 1200 پله را با ابزار ها و سنگه ها بالا می رفتند؟ گفته میشود اجساد برخی از کارگرها در لابه لای همین صخره مدفون شدند.

در یکی از جنگ ها که پادشاه بر روی فیلی نشسته بود ، فیل پادشاه دیوانه می شود و او را به زمین می زند که باعث مرگ پادشاه میشود. همین امر باعث میشود مردم شایعاتی از نحس بودن این قلعه بیان کنند و از این منطقه مهاجرت کنند. بعد از آن این قلعه برای معبد بودائیان شد تا قرن 14 به همان شکل باقی ماند.

از زیبایی های این قلعه استخر بالای قلعه و نقاشی های دیواری آن را میتوان نام برد. اعتقاد بر این است که نقاشی ها بیش از 1500 سال سن دارند ، در حالی که اهمیت واقعی آن ناشناخته است، نظریه های متعددی وجود دارد : برخی معتقدند که خادمین مراسم مذهبی را نشان می دهند، در حالی که برخی دیگر معتقدند تصاویر بسیاری از زن های پادشاه را تحقیر می کند.

 جاذبه های گردشگری سریلانکا

جاذبه های گردشگری سریلانکا

 معبد دامبولا سریلانکا

تاریخچه این غار مربوط به قرن 1  قبل از میلاد بر میگردد که در سال 1991 به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است و از جاذبه های گردشگری سریلانکا می باشد. این معبد دارای 5 غار مجزا و در مجموع، 153 مجسمه از جمله مجسمه خدایان هندو گانشا و ویشنو دارد که برجسته ترین آنها بودا است که در ارتفاع و اندازه بسیار متفاوت وجود دارند.

یکی از غارها بیش از  1500 نقاشی از بودا بر دیوار و سقف دارد که زندگی بودا را نشان می دهد. مساحت این مجموعه 2000 متر مربع است و در منطقه ماتال قرار دارد. شهردامبولا آخرین پایتخت سریلانکا پیش ازآنکه این کشور به دست انگلیسی‌ ها در سال ۱۸۱۵ میلادی تصرف شود، بوده است.

این شهر دارای باغ‌ های بسیار زیبایی است که محصولات نظیر لیمو، فلفل، دارچین و ادویه جات معطر در آن کشت می‌ شود. کارینا پرواز ارائه دهنده تورهای لحظه آخری سریلانکا به شما عزیزان می باشد.

جاذبه های گردشگری سریلانکا