سمبل پرچم اتریش چیست؟

سمبل پرچم اتریش

یک پرچم می تواند هویت و تاریخ یک کشور باشد. به عنوان مثال، رنگ  پرچم فرانسه به آزادی، برابری و برادری احترام می گذارد، در حالی که 50 ستاره در پرچم آمریکا، 50دولت در آمریکا را نشان می دهد. یکی دیگر از قدیمی ترین پرچم ها در جهان پرچم اتریش است. خطوط سفید و قرمز این پرچم چه معنی می دهد؟

آژانس مسافرتی کارینا پرواز اخذ ویزا اتریش، ویزا انگلیس، ویزا کانادا، ویزا شینگن  را با بهترین شرایط به شما عزیزان ارائه می دهد.

طرح های مختلف و معانی پرچم اتریش

شما میتوانید با سفر به کشور اتریش با بسیاری از جاذبه های گردشگری اتریش آشنا شوید. در طول زندگی خود دارای چندین پرچم بوده و در حال حاضر از دو سبک مختلف استفاده می کند که امروزه شما در اطراف شهر وین مشاهده می کنید. طرحی که مسافرین تور اتریش بیشتر متوجه آن شده اند و اغلب برای نمایندگی از اتریش استفاده می شود، ساده ترین طرح قرمز و سفید افقی است که به طور رسمی در سال 1945 به پرچم ملی کشور تبدیل شد. طرح دیگر عقابی روی پرچم است که برخی معتقدند نمادی از رودخانه دانوب و نشانه های خانواده سلطنتی است .این نماد به منظور آزادی از حزب نازی یک زنجیر شکسته در پشت عقاب دارد .

 پرچم اتریش

داستان های مختلف پرچم اتریش

داستان های مختلفی وجود دارد که ریشه در پرچم امروزه اتریش دارد، اما مشهورترین آن این که است ادعا می شود که دوک لئوپولد پنجم ، در سال 1191 در حالی که در محاصره جنگ قرار داشت  و زخم های وحشتناکی را متحمل شده بود و به شدت خونریزی می کرد، بسیاری از لباس هایش آغشته به خون شده بود. هنگامی که کمربند خود را باز می کند نوار سفید رنگی بوجود می آید که الهام بخش پرچم امروزی اتریش شد.