جاذبه های گردشگری گوا در تورهای هند

جاذبه های گردشگری هند شهر گوا

جاذبه های گردشگری گوا 

 سفر به هند با تورهای هند

فکر تعطیلات خانوادگی هستید؟ قصد سفر به گوا دارید؟ چه برنامه ایی دارید؟

گوا سرزمین خورشید، شن و ماسه و ساحل های زیبا است. طبیعت سرسبز، نخل‌ها، زیباترین سواحل و مراکز تفریحی ساحلی و امکانات مطلوب گردشگری با هزینه نسبتاً کم از مهمترین عوامل جذب گردشکران به گوا است. گوا به عنوان زیباترین و پاکترین شهر هند است. کارینا پرواز با ارائه تورهای ارزان هند و تورهای لحظه آخری هند شرایط بسیار خوبی برای سفر به هند را برای شما عزیزان فراهم نموده است.

همراه آژانس مسافرتی کارینا پرواز باشید تا جاذبه های گردشگری گوا را به شما عزیزان معرفی کنیم.

جاذبه های گردشگری گوا

قلعه آگوادا در گوا

یک قلعه پرتغالی که 17 سال به خوبی حفظ شده است، دژ آگوادا در ساحل سینگوریم در شمال گوا واقع شده است. این دژ ساخته شده برای دفاع پرتغالی ها علیه هلندی و مارات ها، این بود که این قلعه برای پرتغالی ها بسیار پر ارزش بود. قلعه با سنگ های ضخیم و خشت های عمیق درست شده است. از ویژگی های آگوادا عبارتند از: فانوسی با ارتفاع 13 متر که در سال 1864 ساخته شده و یک مخزن آب که قادر به ذخیره ده میلیون لیتر آب شیرین است. از اینجا آب شیرین به کشتیهایی که در آنجا متوقف شده بود، عرضه می شد. دژ آگوادا یکی از مکانهای مهم گشت و گذار در گوا است.

جاذبه های گردشگری گوا

کلیسای بم عیسی در گوا

کلیساها در گوا میراث مهم پرتغال ها هستند. در طول قرن ها، این عجایب معماری بیش از یک مکان عبادت بود؛ آنها جایگاهی از اهمیت تاریخی یا فرهنگی نیز دارند. یکی از کلیساهای محبوب در گوا، کلیسای بم عیسی است. باقی مانده آرامگاه سنت فرانسیس خاویر در اینجا در این کلیسای نگهداری می شود و از این رو توسط بسیاری مورد احترام است. این کلیسا جزء میراث جهانی یونسکو است.

جاذبه های گردشگری گوا

بازدید از غارهای پاندوا در تورهای گوا

حدود 9 کيلومتري جنوب شهر بيکوليم در شمال گوا، کوه پاندوا و آبشارهاي Arvalem واقع شده است. مجتمع غار به 5 بخش تقسیم شده است.جاذبه دیگری در نزدیکی غارهای پاندوا ، آبشارهای Arvalem است. این غارها از جمله جاذبه های گردشگری گوا می باشند که باعث جذب توریست به هندوستان از طریق تورهای هند و یا تورهای مستقیم گوا می شوند.آب آبشار از ارتفاع 50  متری به داخل دریاچه می ریزد که نما زیبایی به این طبیعت داده است. این منطقه مناسب برای گردش خانوادگی بسیار زیبا و مناسب است. در کنار این غارها یک معبد معروف گوا نیز به نام معبد شیوا قرار دارد. یکی از مهمترین معابد برای هندی ها که مراسم خود را در آن انجام می دادند.

جاذبه های گردشگری گوا

معبد مانگشی

گوا سرشار از تاریخ طولانی پرتغالی ها ، کلیساها ، معبدها و مساجد زیبا است. منطقه پوندا در گوا معروف به مساجد قرن شانزدهم و همچنین معبد 450 ساله شری مانگشی است که به شیوا اختصاص دارد. برجسته ترین قسمت معبد برج هفت طبقه که یک مخزن آب با شکوه است، و قدیمی ترین قسمت معبد برج نبی نیز در داخل معبد وجود دارد. یکی از بزرگترین معابد در گوا، واقع در تپه کوچک است. به دلیل معابد و کلیساها ، گوا نیز برای اهداف مذهبی یک مقصد توریستی محبوب در هند است.

جاذبه های گردشگری گوا

آبشار دودهساگار

دودهساگار یک آبشار چهار طبقه و چهارمین و بلندترین آبشار هند است. در فاصله 46 کیلومتری مندوی واقع شده است. یک پل راه آهن وجود دارد که درست در مقابل آبشار عبور می کند .فکر کنید چقد هیجان انگیز است عظمت این آبشار را از نزدیک ببنید بدون اینکه قطره ایی خیس شوید.متأسفانه هیچ پلتفورم یا سایتی برای بازدیدکنندگان وجود ندارد که بتوانند دید کامل آبشارعظیم را ببینند. بعضی از مردم در ایستگاه دودهساگار حرکت می کنند و در مسیر راه آهن حرکت می کنند، اما قطعا این کارتوصیه نمی شود.

جاذبه های گردشگری گوا

موزه هواپیمایی نیروی دریایی هند

موزه هواپیمایی نیروی دریایی به نظر می رسد در نوع خود در آسیا تنها موزه هواپیمایی نیروی دریایی در هند است. این موزه هم در فضای باز و داخل سالن دارد و از 7 نوع هواپیمای، موشک، بمب، اسلحه، ابزارهای محافظ، چتر نجات، لباس های خلبان و غیره تشکیل شده است. قطعا باید در تورهای گوا بعدی خود، مخصوصا برای افرادی که علاقه مند به نیروهای هوایی هستند از این نمایشگاه دیدن کنند. این موزه پیشرفت هواپیمای هند که طی دهه ها شکل گرفته است را نشان می دهد. این موزه در اکتبر 1998 افتتاح شد و یکی از دو موزه هوانوردی در هند است؛ دیگر موزه نیروی هوایی هند، در دهلی است.

جاذبه های گردشگری گوا

پارک مولم یکی از جاذبه های گردشگری گوا در تورهای گوا

پارک ملی مولم، واقع در غرب (مرز گوا با کارناتاکا) می باشد. پارک ملی دارای بیش از 240 کیلومتر مربع است و دارای چندین گونه از گربه های وحشی، انواع مختلفی از پرندگان، گونه های مختلف مارها و حتی طیف وسیعی از پروانه ها است. همچنین برای برخی پیاده روی ازمسیرهای مشخص شده بسیار جذاب است و می توانند از معبد تامبدی یکی از قدیمی ترین معابد گوا در قرن 12 دیدن کنند.

جاذبه های گردشگری گوا