لذیذترین غذاهای گرجستان

لذیذترین غذاهای گرجستان

اگر از مسافرین تورهای گرجستان هستید بدانید آشپزی گرجی تلفیقی ماهرانه از غذاهای شرقی و غربی است . این مهارت اتفاقی نیست زیرا که گرجستان سال های زیادی را در مسیر جاده ابریشم قرار داشته و تاجران زیاد عرب، ترک ، مغول و یونانی از آنجا عبور می کردند و فرهنگ غذاییشان شکل گرفته است.

زمانی که شاعر روسی الکساندر پوشکین ادعا کرد که "هر غذای گرجستان یک شعر است،" او فقط به نمایش عطر و طعم و هنرمندی اشاره نمی کند، بلکه به ترکیب فرهنگ ها  هم اشاره دارد.البته که غذاهای گرجی هویت خودشان را هم دارند. خورشت گوشت ، سالاد گوجه فرنگی و... از غذاهای اصیل گرجی می باشد.

گردو بخش جدایی ناپذیر در آشپزی گرجی محسوب می شود. گردوی پودر شده را به عنوان غلظت بیشتر ، به انواع سس ها و سوپ ها اضافه می کنند. از نمونه ای استفاده گردو در آشپزی می توان به دسر گردوی گرجستان (کازینکی) اشاره کرد.

در ادامه مطلب با آژانس مسافرتی کارینا پرواز چند نمونه از غذاهای گرجستان را به شما معرفی می کنیم که در سفر با تورهای ارزان گرجستان ، تورهای لحظه آخری گرجستان حتما باید آنها را امتحان کنید.

خاچاپوری    Khachapuri Adjaruli

یک قایق بادبانی از کربوهیدرات و لبنیات آب شده. پنیر سولگون در آن برای کسانی که در هضم لاکتوز ناتوان هستند مضر است. پس از اینکه نان از تنور بیرون آید ، پنیر ، کره و تخم مرغ به آن اضافه می شود . پس شما برای میل کردن این غذا باید محتوای آن را با قاشق به هم بزنید و با نان میل کنید. به یاد داشته باشید که این غذا باید داغ خورده شود. خاچاپوری در تمام نقاط گرجستان و اکثر نانوایی ها پخته می شود و داغ فروخته  می شود. این غذای ملی ممکن است در مناطقی متفاوت پخت شود و به آن گوشت، سبزیجات و حبوبات اضافه شود.

 لذیذترین غذاهای گرجستان

چورچخلا  CHURCHKHELA  

این شیرینی رنگارنگ که از پنجره ها آویزان است گاهی با سوسیس اشتباه گرفته می شود . اگر دوستدار شیرینی هستید می توانید در سفر به گرجستان و تورهای گرجستان چورچخلا را امتحان کنید. این شیرینی با صبر و مهارت بسیار تهیه می شود . از ریختن آب انگور غلیظ شده روی رشته های گردو این شیرینی به دست می آید. این کار چندین بار تکرار می شود و هر دفعه باید فرصت کافی برای خشک شدن به آب انگور غلیظ شده روی گردو های داده شود. این شیرینی مقوی در قدیم به نیرو های نظانی گرجستان داده می شد اما امروزه بعد از شام یا همراه قهوه سرو می شود.

 لذیذترین غذاهای گرجستان

خینکالی  KHINKALI

کسانی که عاشق پیراشکی هستند حتما این غذا را دوست دارند. گفته می شود خوب بودن این غذا از چین های آن معلوم میشود . اگر چین های آن کم باشد نشان می دهد آشپز آن آماتور است . در هر صورت هنگامی که این غذای لذیذ را برای شما می آوردند به تنها چیزی که دقت نمی کنید چین های آن است.  پیشینه این غذا مربوط به قرن 13 میلادی می باشد. برای صرف یک خینکالی خوب, به محله Khinklis Sakhli  در تفایس بروید که در میان مردم  محلی بسیار محبوب است

 لذیذترین غذاهای گرجستان

لوبیو   Lobio 

این غذای شگفت انگیز از ترکیب پیاز سرخ شده، گشنیز، سرکه، گل همیشه بهار خشک شده ، فلفل تازه و لوبیا  می باشد. طعمی بینظیر که کمتر کسی باور میکند یک خوراک لوبیا چنین طعمی داشته باشد. نقطه قوت این غذا در عطر و طعم زمان پخت آن است که باید به آرامی انجام شود.  همراه لوبیو نان ذرت سرو می شود. نان ذرت نیاز به پخت درون تنور ندارد و مواد تشکیل دهنده آن آب، نمک و آرد ذرت است.

 لذیذترین غذاهای گرجستان

تیکلپی  Tklapi

نوعی لواشک گرجی است. لواشکی با انواع طعم میوه . نوع شیرین آن از انجیر و زرد آلو و نوع ترش آن از گیلاس ترش و آلو خورشتی تهیه می شود. تمام این لواشک ها تولیدات خانگی هستند.

 لذیذترین غذاهای گرجستان


متسوادی  Mtsvadi

متسوادی از کباب های لذیذ گرجستان است. این غذا به گونه ای مختلفی طبخ می شود اما آشپزان گرجی ترجیح می دهند بر خلاف نمونه های ترکی و ارمنی که برای طعم دادن گوشت از ترشیجات استفاده می کنند ، از نمک استفاده کنند و طعم اصلی گوشت حفظ شود.گوشت مورد استفاده گوشت گاو یا گوسفند است که در برخی نقاط به آن آلوی ترش و نمک زده و یا تکمالی زده می شود. تکمالی نوعی چاشنی است که در اکثر غذا ها مانند نان ، مرغ و سیب زمینی استفاده می شود.

آژانس مسافرتی کارینا پرواز ارائه دهنده تورهای ارزان گرجستان و تورهای لحظه آخری گرجستان می باشد.

لذیذترین غذاهای گرجستان