تاکسی هوایی دبی

دبی تاکسی های هوایی بدون سرنشین را تست می کند

تاکسی هوایی دبی 

دبی در حال تست تاکسی های هلوکوپتری بدون سرنشین است که امیدوار است تا چند سال آینده نتیجه خوبی بدهد. این تاکسی های هلی کوپترهای  حداقل 5 متر و حداکثر 200 متر بالاتر از سطح زمین پرواز می کند.این تاکسی هم به جاذبه های گردشگری دبی پیوست تا مسافران تورهای دبی را به خود بیش از پیش جذب کند. این تاکسی های هلی کوپتری توسط شرکت آلمانی Volocopter  طراحی شده اند که شبیه یک هلی کوپتر دونفره است و 18 پروانه دارد و برای پروازهایی حداکثر 30 دقیقه ایی طراحی شده اند. این تاکسی ها با باتری ، موتور ، دو چتر نجات کار می کند و وزنی حدود 100کیلوگرم می تواند تحمل کند .


پرواز آزمایشی تاکسی پرنده در دبی

 

پرواز آزمایشی به عنوان بخشی از یک مراسم برای شاهزاده دبی به نام شیخ حمدان بن محمد برگزار شد. مدیر عامل شرکت Volocopter، پس از گفتگویی اعلام کرد که این شرکت قصد دارد تاکسی پروازی را ظرف پنج سال به راه اندازد.هم چنین او گوید استفاده از این تاکسی ها توسط گوشی های همراه و جی ّپی اس عملی خواهد بود.

تاکسی هوایی دبی
مقامات دبی قصد دارند کشتی مسافر بری بدون سرنشین هم راه اندازی کنند.

رئیس سازمان آژانس جاده و حمل و نقل دبی گفت:  این تاکسی ها که در نمایشگاهی هم نمایش داده شد بود تحت آزمایش های پروازی در برج العرب است. سرعت این تاکسی ها 100 مایل در ساعت است.  شیخ محمد بن رشید آل مکتوم در ماه آوریل گذشته گفت است که تا سال 2030 یک چهارم تمام سفرها با این تاکسی ها انجام خواهد شد.

شرکت کشتیرانی خاورمیانه Careem هم از تست وسایل نقلیه غواصی بدون راننده در دبی، به عنوان بخشی از همکاری آینده خود اعلام کرده است.


تاکسی هوایی دبی