جاذبه های گردشگری صربستان در تورهای صربستان

جاذبه های گردشگری صربستان در تورهای صربستان

جاذبه های گردشگری صربستان در تورهای صربستان

صربستان امروزه ترکیبی از فرهنگ های رومی ، عثمانی ، هابسبورگ  و دیگر اقوام از بین رفته است. در حال حاضر این کشور مکان مناسبی برای انواع سرگرمی است. اخیرا سفر به صربستان بدون اخذ ویزا ممکن شده است و شما عزیزان میتوانید جهت اطلاع از قیمت تورهای ارزان صربستان و تورهای لحظه آخری صربستان با مشاوران ما در تماس باشید. پر از اتفاقات پر سر و صدا و جشنواره های فیلم و... صربستان جایی است که فرهنگ شرقی با فرهنگ غربی روبرو می شود که در آن شهر های قرون وسطی با قلعه ها و صومعه های باستانی مواجه می شوند. همچنین این کشور دارای پیست اسکی خوبی است.

  درلیست  زیر مروری به معرفی جاذبه های گردشگری صربستان و دیدنی های صربستان دارد:

بلگراد

بلگراد پایتخت و بزرگترین شهر صربستان از بهترین جاذبه های گردشگری صربستان است. بلگراد، منطقه تلاقی رودخانه های دانوب و سوارا، دارای گذشته مخرب بوده است: صربستان در طول 115 جنگ جنگید و 44 بار سوزانده شد. امروز، این شهر آرامتر و جذاب است و میزبان رویدادهای متعددی از جمله نمایشگاه های کتاب، جشنواره های فیلم و نوشیدنی می باشد. قلعه بلگراد مشهورترین بنای تاریخی شهر با موزه ها و کلیساها است. موزه های برتر عبارتند از موزه ملی با بیش از 400،000 اشیاء خارجی، و موزه نیکولا تسلا، با هزاران مورد از اقلام و اسناد شخصی مخترعان.

 جاذبه های گردشگری صربستان در تورهای صربستان

 سوبوتیکا در صربستان Subotica 

Subotica پنجمین شهر بزرگ کشور و یکی از بهترین مکانهایی است که برای اقامت در صربستان برای حداقل دو دلیل وجود دارد: بیشتر از هر جای دیگری در کشور بالاترین جمعیت کاتولیک و ساختمانهای جدید از هنرهای زیبا در اینجا وجود دارد . این شهر که از قرون وسطی پیش رفته ترشده ، برای ساختمان های قدیمی اش، از جمله کلیسای سنت ترزا آویلا، ساخته شده در سال 1797 معروف  است. کافه ها در اطراف میدان اصلی در محل سالن شهر ، مکان مناسبی برای استراحت هستند. همچنین شاید خرید از بزرگترین بازار کک در اروپا برایتان جذاب باشد.

 جاذبه های گردشگری صربستان در تورهای صربستان

نووی ساد شهری در صربستان

Novi Sad یک شهر زیبا در ساحل رود دانوب است که به یکی از بهترین سواحل رودخانه تبدیل شده است.  اسن شهر معمولا مقصد بسیاری از مسافران تورهای صربستان است و سالانه بسیاری توریست به صربستان جذب می کند. شهر جوان با استانداردهای اروپایی (که در اواخر قرن بیستم تاسیس شد)، دومین شهر بزرگ صربستان یک فضای باز است و مردم از بسیاری از پارک ها آن استفاده می کنند. معروف ترین جشنواره سالانه موسیقی در ماه ژوئیه در Petrovaradin، یک قلعه قدیمی است که هرگز فتح نشده است. ساختمان های قابل توجه این شهر شامل سالن شهر قدیمی، واقع در میدان اصلی، یک قلعه قدیمی حفظ شده و کلیسای سنت جورج مقدس، کلیسای ارتدکس صربستان می باشد.

 جاذبه های گردشگری صربستان در تورهای صربستان

زلاتیبور

Zlatibor یکی از مقاصد گردشگری محبوب صربستان در کوه های غربی صربستان است. این شهر پر ازامکانات شاد و سالم است، از اسکی در زمستان تا پیاده روی در تابستان. اسکی در Tornik، بالاترین کوه در Zlatibor واقع شده است. پیست قادر به خدمات دهی به 5400 اسکی باز در یک ساعت می باشد. این منطقه با بسیار از مراتع بزرگ و روستاهای تاریخی عجیب و غریب است. کلیساهای قدیمی چوبی و یک موزۀ گردشگران را به خود جذب می کند. بعد از گذشت یک روز کاوش در منطقه، طعم شربت Zlatiborian و گوشت خشک شده را  حتما امتحان کنید.با تور صربستان از این منطقه زیبا لذت ببرید.

 جاذبه های گردشگری صربستان در تورهای صربستان 

صومعه استونز موناستری Studenica در صربستان

صومعه  Studenica، در مرکز صربستان واقع شده و بسیار معروف است!  صومعه با چمن سبز و دو کلیسای سنگ مرمر سفید (کلیسای پادشاه و کلیسای ویرجین) آغاز می شود. این صومعه قرن 12 به خوبی شناخته شده است، نقاشی های برجسته ایی مربوط به قرن 13 و 14 در صومعه یافت می شود بنابراین به عنوان ثروتمندترین صومعه صربستان و مادر تمام صومعه های ارتدوکس صربی شناخته شده است.

 جاذبه های گردشگری صربستان در تورهای صربستان

درداپ نشنال پارک صربستان

 پارک ملی درداپ صربستان دارای چهار دره است که 115 کیلومتر گسترش  یافته است. این دره ها که گوسپودین ویت  نام دارند یکی از عمیق ترین رودخانه ها در جهان را دارد. ترکیب این دره ها درداپ را بوجود آورده است که به عنوان دروازه آهن نیز شناخته می شود، زیرا ورودی جنوبی به کوه های کارپات است. پارک در رودخانه دانوب واقع در نزدیکی قلعه گلوباک است. این منطقه به فراوانی گیاهان و جانوران معروف است، یکی از پرطرفدارترین مناطق گردشگری در صربستان است، به خصوص به دلیل دریاچه هایی که توسط یک نیروگاه برق آبی ساخته شده است.

 جاذبه های گردشگری صربستان در تورهای صربستان

پریزن

Prizren یک سرمایه از قرون وسطایی صربستان بوده است، اما امروز بخشی از کوزوو است . هرچند صربستان آن را به عنوان یک استان مجزا غیر قانونی می داند و صرب ها یک اقلیت هستند. جاذبه گردشگری صربستان در اینجا قلعه پریزرن است که متعلق به حکومت عثمانی می باشد. چندین کلیسای دیگر را می توان در مرکز شهر پیدا کرد که نمونه های شگفت انگیز از معماری صربی است.

 جاذبه های گردشگری صربستان در تورهای صربستان

پارک ملی کوپا اونیک

 Kopaonik بلندترین کوه در صربستان است، که در سال 1981 به پارک ملی تبدیل شده است. این پارک با منظره ای زیبا به پیست اسکی تبدیل شده است و دارای 25 بالابر است که می تواند به 32000 اسکی باز  در یک ساعت خدمات دهد. برف از نوامبر تا می وجود دارد و در تابستان مکان مناسبی برای پیاده روی است که  مجموعه ای گسترده از گیاهان و جانوران را در خود دارد. این کوه نیز به خاطر داشتن مواد معدنی ، طلا، نقره، آهن و روی از آن استخراج  میشود.

 جاذبه های گردشگری صربستان در تورهای صربستان

آشنایی باشهر شیطان در تور صربستان

 فرسایش یکی از بزرگترین سازه های سنگی صربستان، شهر شیطان را ساخته است که نام آن از شکل های عجیب و غریب سنگ ها است. افسانه های محلی می گوید که سنگ ها افرادی بودند که در یک عروسی شرکت کردند  و توسط شیطان به سنگ تبدیل شدند . آب بسیار اسیدی، به نام آب شیطان، به این پدیده زمین شناسی کمک کرده است . شهر شیطان متشکل از 200 شکل سنگ منحصر به فرد است که در دو دره در دامنه کوه رادان در جنوب صربستان گسترش یافته است. این ستون ها گاهی  سقوط می کنند و سپس به شکل جدیدی در می آیند.

 جاذبه های گردشگری صربستان در تورهای صربستان 

نیس

دانشگاه پر جنب و جوش نیس، سومین شهر بزرگ در صربستان، یک نقطه توقف مناسب بین بلگراد و صوفیه یا اسکوپیه است. این شهر از قدیمی ترین شهرهای اروپا و بالکان است که از سال 279 قبل از میلاد تشکیل شده است. کنستانتین بزرگ، بنیانگذار قسطنطنیه، اینجا متولد شد و یادبود او در مرکز شهر یافت می شود. همچنین در مرکز شهر، بقایای یک قلعه قرن هجدهم ساخته شده توسط ترک ها وجود دارد. این برج ساخته شده از جمجمه صرب ها که توسط عثمانی کشته شدند. درجنوب شرقی شهر ، یک آبگرم است که برای درمان اختلالات روماتیسمی بسیار مناسب می باشد.

 کارینا پرواز ارائه دهنده تورهای ارزان صربستان وتورهای لحظه آخری صربستان با بهترین خدمات به شما عزیزان می باشد، جهت اطلاع از قیمت تورهای صربستان با مشاوران ما در تماس باشید.

جاذبه های گردشگری صربستان در تورهای صربستان