غذاهای تایلندی

تندترین غذاهای تایلند

غذاهای تایلند 

غذاهای تایلندی در میان خوشمزه ترین و متنوع ترین غذاهادر جهان است و یکی از دلایل سفر به تایلند محسوب می شوند.  با ترکیبی استثنایی از ادویه جات تند و مواد تشکیل دهنده خوشمزه و معطر . برای سفارش دادن غذا در بازارهای شبانه دقت کنید زیرا ممکن است دهان شما را آتش بزند. همراه کارینا پرواز باشید تا با برخی از تندترین غذاهای تایلندی آشنا شویم. جهت اطلاع از قیمت تورهای تایلند و یا تورهای لحظه آخری تایلند به سایت ما مراجعه کنید و یا با مشاوران ما در تماس باشید.

Tom Yum Kung سوپ

تام یام کونگ یک سوپ تند تایلندی است که از میگو تشکیل شده و عطر و طعم غذای تایلندی در آن به خوبی مشخص است. فلفل ، سبزیجات خشک معطر و موسیر از طعم دهنده های این سوپ می باشد که با میگو و قارچ مخلوط شده است. اگر طرفدار سوپ هستید این غذا را از دست ندهید.

غذاهای تایلند

Laab

این غذا بیشتر در شمال شرق تایلند توسط مردم محلی تهیه می شود. از مخلوط گوشت چرخ کرده با برنج ، سبزیجات ، چیلی و سس ماهی این غذا تهیه می شود.

غذاهای تایلندی

Tom Klong Pla Grab سوپ

یکی دیگر از سوپ های فوق العاده تند تایلندی، Tom Klong Pla grob است. ماهی خشک شده و چیلی خشک شده، دو جزء کلیدی این غذای همراه با برگهای معطر لیمو و دیگر سبزیجات معطر تهیه شده است. این سوپ بیشتر در غرب تایلند درست می شود.

غذاهای تایلندی

Som Tam غذای تایلندی

این غذا مدال برنز را در لیست غذاهای تند تایلندی دارد. این سالاد از ترکیب پاپایا با نمک ، آب لیمو تازه ، سس ماهی ، شیر نارگیل  و فلفل تند تایلندی تهیه می شود. این غذا اغلب فوق العاده تند است و بدون شک اشک شمارا در می آورد. در برخی نقاط این غذا را با برنج میل می کنند.

غذاهای تایلندی تند

Pad Prik غذای تایلندی

پد پریک یک غذای تند با چیلی فراوان است. مخلوط گوشت گاو، گوشت خوک، مرغ یا ماهی در کنار فلفل، پیاز، سیر و ریحان و البته  چیله این غذا را بوجود می آورد. در برخی نقاط این غذا را همراه برنج مزه دار شده تند میل می کنند. اگر شما از آن دسته افراد هستید که همیشه راجبه تندی غذا سوال  می کنند این غذا را نخورید چرا که بسیار تند است.

غذاهای تایلند