بالی برویم یا پوکت ؟

بالی برویم یا پوکت ؟ کدام جزیره بهتر است؟

 بالی برویم یا پوکت ؟ کدام جزیره بهتر است؟

 مقایسه بالی و پوکت

 

بالی یا پوکت ؟ کدام جزیره بهتر است؟ بالی و پوکت دو جزیره عالی در جنوب آسیا که از لحاظ گوناگون به هم شبیه هستند. هر دو مقصد برای دوست داران آفتاب و دریا مناسب است و دارای طیف وسیعی از هتل ها مناسب با بودجه های متفاوت می باشد. بسیاری از توریست ها برای استراحت و ریلکسیشن سالیانه هزینه بسیاری برای تورهای بالی و تورهای پوکت صرف می کنند.هر دو دارای فرهنگ و غذای غنی می باشند. همراه کارینا پرواز باشید تا این دو مقصد محبوب آسیایی را مقایسه کنیم:

 

سواحل بالی یا پوکت؟

پوکت: سواحل پوکت تنوع  زیادی دارند و دارای شن و ماسه سفید و طلایی هستند و برخلاف سواحل بالی ماسه های نرمی دارد. شما می توانید در سایه این سواحل زیبا از دریا لذت ببرید. در حالی که شبه جزیره بالی دارای سواحل پنهان و صخره ایی و مرجانی است و می توانید چتر بازی و موج سواری کنید. در امتداد شمال ، شرق و غرب ، سواحل بالی ارامش بیشتری دارند.پاتونگ، کارون و کاتا محبوب ترین سواحل پوکت  و سواحل مای خوا و بانگ تائو محبوب ترین سواحل بالی هستند.

سواحل بالی و پوکت

هتل های بالی یا پوکت؟ 

بالی: بیش از 2400 هتل در بالی متناسب با هر نوع بودجه ایی وجود دارد که برخی از آنها ساحل صخره ایی دارند. برخی از آنها هم دارای بوتیک هایی از انواع مارک ها و برندهای بین المللی  هستند. بالی به مهمان نوازی معروف است و آن را در خدمات کارکنان هتل می توانید ببنید. پوکت: بیشتر هتل های پوکت ساحلی هستند . نمونه این هتل های ساحلی  منطقه کارن است.

هتل های پوکت

غذاهای بالی یا پوکت؟

بالی: غذاهای بالی ترکیبی از غذاهای اندونزی ، چینی ، هند و عربی  است و تنوع گسترده ایی دارد. بالی الهام بخش بسیاری از فرهنگ ها است و دارای غذای خاص خود است. همچنین بالی سرشار از غذاهای محلی و خوش طعم با ادویه کاری ، برنج ، سیر و زرد چوبه است. پوکت: جذابیت غذاهای تایلندی در سراسر جهان مشهور است. غذاهای تند و شیرین  همراه با انبه و برنج .

غذاهای بالی و پوکت

فرهنگ تایلند  و اندونزی:

بالی: بالی کاملا دارای فرهنگ انحصاری هندو است و جشنواره آن طبق فرهنگ هندو برگزار می شود. پوکت: پوکت بزرگترین و رنگارنگ ترین  جشنواره های تایلند را دارد که بسیار محبوب است. مجسمه های باشکوه بودا و معابد عجیب و غریب پوکت بسیار مشهور است. از جملهفستیوال  Por Tor و Vegetarian Fesitval و Songkran.

فرهنگ بالی یا پوکت

مقایسه مناظر پوکت و بالی :

بالی: دریا و کوه ها بالی مناظر زیبایی دارند .  چشم انداز پانوراما از غروب فوق العاده آفتاب در امتداد سواحل بالی ، کوه آتشفشانی و معابد برجسته همه از مناظر بکر و دیدنی بالی هستند که بالی را به یک منطقه  زیبا و کارت پستالی تبدیل کرده است. ساحل Uluwatu وTegalwangi از جمله این مناطق کارت پستالی هستند. پوکت: ساحل Kata از سواحل بکر و دست نخورده ای است که می توانید در پوکت پیدا کنید. در کل اگر می خواهید به سفری رمانتیک بروید بالی برای شما گزینه مناسب تری است اما اگر همراه خانواده و کودکان می خواهید سرگرم باشید به پوکت بروید. برای دیدن این مناظر زیبا می توانید از تورهای پوکت  و تورهای بالی استفاده کنید.

بالی یا پوکت

تفریحات در تورهای بالی و پوکت :

بالی: یکی از بهترین مقاصد گردشگری در جهان است با مجموعه ای از سواحل  صخره ای که در امتداد اقیانوس هند کشیده شده است. اگر تمایل به ماجراجویی در بیرون از هتل را دارید بالی جای مناسبی برای شما است . پارک آبی بالی Waterbom Bali احتمالا یکی از بهترین پارک آبی های جنوب آسیا می باشد. همچنین دیدن معابد متنوع و غواصی در ساحل مرجانی بالی ازجاذبه های گردشگری بالی می باشد. پوکت: اما اگر دوست دارید در کنار ساحل به مطالعه بپردازید و غذاهای متنوع میل کنید پوکت مکان مناسب شما است. از دیگر جاذبه های گردشگری پوکت می توان به غواصی، فیل سواری و قایق سواری در جزایر فی فی می باشد.

تفریحات بالی و پوکت

خرید در بالی یا پوکت:

بالی: مقرون به صرفه برای کسانی که به دنبال سوغاتی هستند. بالی طیف گسترده ای از هنر و صنایع محلی و سنتی را ارائه می دهد. بسیاری از هنرمندان و مجسمه سازان ماهر در بالی، قطعه های با کیفیتی تولید می کنند و باعث می شوند که صنایع شگفت انگیز را به نمایش بگذارند. این جزیره همچنین یک مکان عالی برای سوغاتی ارزان قیمت است که از ساعت های Rolexتا عینک آفتابی Ray-Ban را عرضه می کند. پوکت: پوکت دارای تعدادی از مراکز خرید بزرگ و معتبر است که طیف گسترده ای از قیمت ها را شامل می شود و همچنین انتخاب های متنوعی از بازارهای محلی را دارد. بنابراین پوکت همه خریداران سوغاتی با بودجه های متفاوت را راضی می کند. از دیگر سوغاتی های تایلند ابریشم است که در پوکت با قیمت مناسب می توانید پیدا کنید.پوکت دارای چند استودیوی هنری کوچک است که بیشتر در اطراف پوکت قرار دارند.

مراکز خرید بالی و پوکت

تفاوت مردم بالی و پوکت:

بالی: مردم بالی مهمان نواز و خونگرم هستند. مردم بالی هنوز به شیوه سنتی زندگی می کنند که شما به راحتی آنرا می بینید. پوکت : سرزمین لبخند ها است . مردم تایلند برخورد بسیار دوستانه با گردشگران دارند و بیشتر از مردم بالی به گردشگران اهیمت می دهند.

مردم بالی و پوکت

شرکت کارینا پرواز جهت جلب رضایت شما عزیزان تورهای متنوع پوکت و بالی متناسب با بودجه شما در نظر گرفته است که میتوانید  قیمت تورهای بالی و پوکت را درسایت ما مشاهده کنید و یا با مشاوران ما در تماس باشید.