آشنایی با تایلند برای مسافران تورهای تایلند

آشنایی با تایلند برای مسافران تورهای تایلند 

آشنایی با تایلند برای مسافران تورهای تایلند  

معرفی تایلند

پایتخت تایلند بانکوک و دین آنها بودا است. زبان تایلندی زبان رسمی این کشور است و الفبای خاص خود را دارد. حکومت در تایلند از نوع سلطنتی است و سلطنت از محبوبیت بسیاری برخوردار است وحتی آن را مقدس میدانند . یکی از بزرگترین منابع مالی تایلند از طریق جذب توریست به تایلند فراهم می شود. هر ساله بسیاری از طریق تورهای تایلند برای دیدن این کشور بسیار زیبا راهی آن میشوند.

همه ساله در این کشورجشنواره های مختلفی برگزار می شود همانند جشن آب تایلند ، جشن گل تایلند ، جشن پاتایا ، نمایشگاه های میوه و کبوتر. از جمله جاذبه های جهانگردی تایلند بناها و معابد تاریخی و پر قدمت، طبیعت بسیار زیبا با چشم اندازهای بی نظیر ، سواحلی با آبی زلال و شفاف و جنگل های پر درخت و سرسبز تایلند است که سبب شده این کشور به یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار تبدیل از ایرانیها از جمله مسافران  تورهای تایلند هستند و این باعث شده که تورهای لحظه آخری تایلند و تورهای ارزان تایلند جز تورهای بسیار پرطرفدار در ایران هستند. 

آشنایی با تایلند برای مسافران تورهای تایلند

آب و هوای تایلند

به دلیل نزدیک بودن تایلند به دریا آب وهوای آن گرم و شرجی است.این کشور در مجموع سه نوع آب و هوا دارد، فصل سرد و گرم و مرطوب. در ماههای نوامبر تا فوریه آب و هوای خنک و مطلوب و بدون بارش را دارد. درماه مارس هوا گرم شده و رطوبت زیادی دارد . بیشترین درجه حرارت از ماه مارس (اسفند) تا ماه می (اردیبهشت) کمترین میزان حرارت در دسامبر (آذر) و ژانویه (دی) می باشد

است و بهترین فصل برای سفربه تایلند ، بین ماه های نوامبر تا فوریه و است که رطوبت کم است و هوا مطلوب و مناسب سفر کردن است.

آب و هوای تایلند

غذاهای تایلند

غذاهای تایلندی با فلفل زیاد همراه است. از ویژگی های غذاهای مردم تایلند توجه به مواد غذایی به کار رفته در غذا ، رنگین بودن وعطر و بوی خاص آن است.
غذاهای دریایی در میان تایلندی ها طرفداران زیادی دارد. در تایلند اعتقاد بر این است که باید درغذا طعم های گوناگون مثل شوری، ترشی، شیرینی و تندی محسوس باشداز این رو از روش های پخت مختلف و مواد طبیعی زیادی در پخت غذا استفاده میکنند.
از خصوصیات غذاهای تایلندی این است که در اغلب این غذاها از سبزی های تازه و ادویه از جمله سس ماهی استفاده می شود .برنج غذای اصلی تایلندی ها  است هر چند غذاهای نودلی نیزدر تایلند طرفداران بسیاری دارد. هر چند اغلب غذاهای تایلندی سرخ شده یا کبابی هستند و با برنج مصرف میشود. گوشت ماهی ،خوک , گوساله و جوجه به شیوه های مختلف پخته می شوند به این صورت که گوشت ها را تکه تکه کرده  و همراه با ادویه های متنوع همانند سیر، چیلی و یا ریحان سرخ می کنند

غذاهای تایلند

هتل های تایلند

 هتل های تایلند همانند سایر هتل های مختلف جهان  از مسافرخانه تا هتل های پنج ستاره لوکس از برندهای معتبر هتلداری همه نوع خدماتی با هر بودجه ای به مسافران  تورهای تایلندارایه می دهند. قیمت هتل  بسته به نوع منطقه هتل، امکانات و کیفیت هتل،  متفاوت است.

هتل های تایلند

جاذبه های گردشگری تایلند

 

از جمله جاذبه های توریستی تایلند وجود مراکز خرید ، موزه های تاریخی، معابد قدیمی، فروشگاه های صنایع دستی سنتی ،تالاب های جذاب  مناظر بی نظیر و زیبای سواحل وتفریحاتی همچون شنا، جت اسکی، موج سواری، اسکی روی آب و غواصی در سواحل است. کشورتایلند ترکیبی از فرهنگ غرب و شرق است ، کشوری مدرن با حفظ سنت و آداب و رسوم درامور مذهبی ،فرهنگی، معماری ،هنر زیبایی این شهر را چند برابر کرده است .  پوکت و پاتایا با داشتن تفریحات گوناگون و مکان های دیدنی دو مقصد اصلی گردشگران درتایلند هستند.

 معرفی تایلند