پارک های ملی تایلند

پارک های ملی تایلند

پارک های ملی تایلند 

در این مقاله به معرفی چند تا از پارک های زیبا و معروف تایلند می پردازیم .شما نیز می توانید جهت اطلاع از قیمت تورهای تایلند با ما همراه باشید و از سفر به این شهر رویایی در اوقات فراغت خود لذت ببرید و نهایت استفاده را کنید. ما همچنین برای دوستداران این سرزمین رویایی که قصد دارند هزینه کمتری برای سفر کنند نیز تورهای لحظه آخری تایلند و تورهای ارزان تایلند را در نظر گرفته ایم . سیاست آژانس مسافرتی کارینا پرواز برا این است که خدمات عالی را با مناسب ترین قیمت ارائه دهد که ما را جزو برترین ها و ارائه دهندگان تورهای ویژه تابستان 97 قرار داده است.

پارک ملی خائو سام روی یوت در تایلند  (Khao Sam Roi Yot) 

پارک ملی خائو سام روی یوت تایلند یکی از معروف ترین مقاصد گردشگری تایلند می باشد. وجود کوه صخره ای و آهکی در کنار غار پایا ناخن  و معبد بودا به جذابیت خاص پارک ملی خائو سام افزوده است. اگر علاقه مند به پرنده نگری هستید در ماه های دی و بهمن می توانید عبور پرندگان مهاجر را ملاحظه کنید.

 پارک های ملی تایلند

پارک ملی خائو یای    (Khao Yai)

در سال 1922این منطقه  به طور رسمی توسط دولت به رسمیت شناخته شده .این پارک، سومین پارک تایلند است. به  مساحت 300 کیلومتر مربع  و شامل جنگل های فصلی و علفزارهای استوایی و کوه های سانکامپنگ است . ارتفاع آن بیشتر از 400-1000 متر بالاتر از سطح دریا است. 3000 گونه  گیاه مانند فلفل قرمز جنگل  و 66 گونه  پستاندار، از جمله خرس سیاه پوست، فیل هندی، گوزن هندی و خوک وحشی وجود دارد. 

پارک های ملی تایلند

پارک ملی پا هینگ نام  ) (Pa Hin Ngam

یک پارک ملی در استان چایافوم در تایلند است. "هین نگام" به معنای "سنگ زیبا" است، "پا" به معنی "جنگل" است. پارک نام خود را از شکل  سنگ های عجیب و غریب که در غرب پارک است ، گرفته. فرسایش ، چندین سنگ بزرگ را به شکل های شگفت انگیز و غیر معمول بریده است. وجود دو آبشار نامتوک تپ پراتان (Namtok Thep Prathan) و نامتوک تپ فانوم(Namtok Thep Phanom) می تواند دلیل خوبی برای گشت و گذار در پارک ملی پا هینگ تایلند نام باشد

پارک های ملی تایلند

پارک ملی مو کو سورین  ( mu ko surin )

یک مجمع الجزایر از پنج جزیره در 60 کیلومتر از سرزمین اصلی تایلند است. این پارک حدود 141.25 کیلومتر مربع را پوشش می دهد. پس اگر علاقه مند به شنا کردن هستید این  پارک یک پیشنهاد ویژه است. این پارک به عنوان 29 پارک ملی تایلند در تاریخ 9 جولای 1981 ثبت  شد. 

پارک های ملی تایلند

باغ نونگ نوچ (Nong Nooch) 

باغ گیاه شناسی گرمسیری نونگ نوچ یک باغ گیاه شناسی 500 کیلومتری در حد فاصل بین دو شهر پاتایا و ساتاهیپ تایلند است. این پارک را می توان از طریق اتوبوس، تاکسی یا حمل و نقل زمینی سیاحت کرد. این باغ مجموعه بی نظیری از بزرگترین مجموعه گل ارکیده و درخت نخل در دنیا و باغی مملو از میوه های متنوع استوایی نظیر نارگیل، پرتقال، انبه را دارد.مسافران تورهای تایلند معمولا به بازدید از این پارک ها می آیند و از طبیعت زیبای آن بهره مند می شوند.

 پارک های ملی تایلند

پارک ملی اراوان(Erawan)  

پارک ملی اراوان یک پارک 550 کیلومتر مربعی در غرب تایلند است. این پارک در سال 1975 بنا نهاده شد، و جزء 12 پارک ملی تایلند بود.جاذبه اصلی پارک اراوان، آبشارهای اراوان با حوضچه های سبز زمرد است. همچنین  تپه های سنگ آهک با ارتفاعات بین 165 تا 996  نیز دیده می شود. 81٪ از این پارک را جنگل های همیشه سبز فراگرفته است. از دیگر جاذبه این  پارک   fish pedicureاست که در حوضچه ها آن وجود دارد.

پارک های ملی تایلند

پارک ملی آئو پانگ نگا  (Ao Phang Nga)

پارک ملی آئو پانگ نگا  در استان پانگ نگا در جنوب تایلند است. این پارک توسط فرمان سلطنتی ایجاد شده و در روزنامه سلطنتی  از 29 آوریل 1981 به رسمیت شناخته شد. محبوبترین این منطقه ، منطقه "جزیره جیمز باند" است و به این دلیل نام گرفته است که محل فیلم برداری فیلم جیمز باند بوده است. آئو پانگ نگا  شامل 42 جزیره، سواحل زیبا و صخره های آهکی، غارها و تالاب های می باشد. بعد از بازدید از جزیره جیمز باند می توانید از غار کوه پنک (Koh Panak) دیدن نمائید.

پارک های ملی تایلند